Przedsiębiorstwo

GWriters jest szybko rozwijającą się internetowa platforma, specjalizowana w pośrednictwie akademickich freelancerów. Należą do nich np. redaktorzy, lektorzy, ghostwriterzy, tłumacze, ale także pisarze oraz doradcy z wielu dziedzin naukowych.

W szczególności udzielają nasi akademicy wykonujące wolny zawód (freelancerzy), prawie wszystkie możliwe rodzaje usług dotyczących pomocy w pisaniu naukowych tekstów.
W przeciwieństwie do nie specjalizowanych portali dla pośrednictwa freelancerów, takich jak Elance.com lub Odesk.com, wymagania usług internetowych się różnią przez całkowitą anonimowość dla wszystkich stron oraz ochrone prawną i konsekwentną kontrolę jakości.
Za pomocą inwestycji przez „Business Angels” i od istniejącej grupy akcjonariuszy w roku 2011/2012, został zrealizowany rozwój profesjonalnej aplikacji internetowej, spełniającej wszelkie wymogi. Jednocześnie udało się nam w krótkim czasie zachwycić dużą liczbę naukowców.

Szybko się okazało że istnieje duży popyt na akademickich autorów, redaktorów i konsultantów w wielu branżach, szczególnie w branżach interetowych.
Misją GWriters jest wprowadzeniem nowych możliwości dla klientów jak i dla profesjonalnych usługodawców, odnośnie komunikacji, półautomatycznej kontroli jakości, ochrony prawnej oraz generalnego przepływu procesów i opieki klienta.